Licensed to Lenoir-Rhyne University Pool - Site License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 11/2/2012 10:18 PM
                   LRU vs Pfeiffer and Converse - 11/2/2012                    
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pfeiffer University  'A'                          4:09.10    4:11.51  
     1) Galichenko, Ekaterina 17        2) Rudolph, Mary N 21             
     3) Spasova, Daliya S 19            4) Finkernagel, Hannah A 18       
       30.78  1:03.83  1:36.41  2:15.75  2:43.39  3:16.48  3:42.78  4:11.51
  2 Converse College-SC  'A'                          3:58.12    4:11.70  
     1) Mason, Jess J 20                2) Russell, Jenni L 21            
     3) Pope, Jesse R 20                4) Gluhosky, Rhiannon C 20        
       30.60  1:03.54  1:36.54  2:13.62  2:43.23  3:17.32  3:43.25  4:11.70
  3 Lenoir-Rhyne University-NC  'A'                   4:09.15    4:21.32  
     1) Glenn, Gina M 21                2) Mills, Caroline E 21           
     3) Beatty, Michaela E 18           4) Watts, Leah Catherine C 18     
       32.30  1:06.31  1:40.76  2:21.11  2:51.58  3:26.08  3:52.17  4:21.32
  4 Pfeiffer University  'B'                               NT    4:34.00  
     1) Burgess, Jessica A 18           2) Carter, Haley 21               
     3) Miller, Vicky 19                4) Dionne, Morgan E 20            
       31.31  1:04.38  1:38.99  2:20.49  2:52.81  3:32.26  4:01.29  4:34.00
  5 Converse College-SC  'B'                          4:17.85    4:43.28  
     1) Wright, Elizabeth K 20          2) Borum, Stephanie M 18          
     3) Bradley, Christl M 20           4) Reno, Janessa K 18             
       34.29  1:10.89  1:47.00  2:27.76  2:59.65  3:36.59  4:07.93  4:43.28
 
Event 2  Boys 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lenoir-Rhyne University-NC  'A'                   3:36.85    3:39.65  
     1) Tilque, Chris P 19              2) Hites, Kyle V 20               
     3) Courtney, Niall P 20            4) Steljes, Robert E 18           
       27.19    56.77  1:24.29  1:56.20  2:21.10  2:50.91  3:14.15  3:39.65
  2 Pfeiffer University  'A'                          3:29.94    3:39.70  
     1) Insley, Nick S 18               2) Burns, Matt J 19               
     3) Corley, Andrew A 20             4) Moreno, George A 21            
       26.43    55.07  1:23.66  1:56.11  2:20.78  2:50.56  3:13.64  3:39.70
  3 Lenoir-Rhyne University-NC  'B'                        NT    3:50.92  
     1) Gibson, Nicholas A 18           2) Shaw, Cody N 19                
     3) Armentrout, Robert G 18         4) Courtney, Shane W 20           
       28.13    58.51  1:28.10  2:02.62  2:28.62  2:59.31  3:23.41  3:50.92
  4 Pfeiffer University  'B'                               NT    4:08.40  
     1) Evans, Luke J 18                2) Dilks, Michael A 18            
     3) Smith, Zachary 19               4) Snipes, Marquise D 18          
       30.04  1:05.58  1:33.04  2:09.39  2:37.17  3:13.29  3:39.17  4:08.40
 
Event 3  Girls 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McRea, Abigail R          18 LRU-NC              11:26.58   11:14.93  
       28.96  1:00.75  1:33.45  2:06.60  2:39.85  3:13.66  3:47.45  4:21.62
     4:55.74  5:30.02  6:04.30  6:38.85  7:13.69  7:48.51  8:23.21  8:58.20
     9:32.46 10:07.23 10:41.73 11:14.93                                    
  2 Finkernagel, Hannah A     18 Pfeiffer            10:57.91   11:24.58  
       30.79  1:04.06  1:38.40  2:13.58  2:49.27  3:24.53  3:59.87  4:34.36
     5:09.19  5:43.85  6:18.68  6:52.18  7:26.52  8:01.57  8:36.06  9:10.52
     9:44.00 10:17.82 10:51.96 11:24.58                                    
  3 Maness, Samantha L        21 Pfeiffer            11:15.24   11:35.50  
       30.97  1:04.86  1:39.25  2:13.96  2:48.51  3:23.71  3:58.67  4:33.82
     5:08.86  5:43.95  6:19.09  6:54.20  7:29.38  8:04.84  8:39.90  9:15.02
     9:50.00 10:25.33 11:00.96 11:35.50                                    
  4 Jones, Maegan M           19 LRU-NC              11:25.91   11:36.62  
       31.78  1:06.02  1:40.43  2:15.24  2:50.12  3:24.97  4:00.03  4:35.17
     5:10.19  5:45.13  6:20.37  6:55.31  7:30.93  8:06.06  8:41.27  9:16.43
     9:51.68 10:27.05 11:02.53 11:36.62                                    
  5 Bradley, Christl M        20 Converse-SC         11:10.73   12:00.86  
       32.27  1:07.13  1:42.77  2:19.01  2:54.77  3:30.95  4:06.88  4:43.14
     5:19.47  5:56.14  6:32.78  7:09.48  7:46.14  8:22.81  8:59.53  9:36.19
    10:13.06 10:49.03 11:25.55 12:00.86                                    
  6 Russell, Jenni L          21 Converse-SC         12:12.40   12:08.06  
       32.24  1:07.06  1:42.78  2:18.78  2:54.36  3:30.27  4:05.82  4:41.24
     5:16.92  5:52.48  6:28.55  7:05.02  7:41.74  8:18.69  8:55.57  9:32.98
    10:11.36 10:49.57 11:28.91 12:08.06                                    
 -- Huffman, Jessica D        20 Converse-SC               NT  X11:34.56  
 
Event 4  Boys 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hofrichter, Jonathan J    18 LRU-NC                    NT    9:53.56  
       25.55    53.59  1:22.55  1:52.22  2:21.57  2:51.38  3:21.43  3:51.33
     4:21.62  4:51.79  5:21.65  5:52.23  6:22.24  6:52.49  7:22.56  7:53.08
     8:23.46  8:53.93  9:24.29  9:53.56                                    
  2 Smith, Grant W            18 Pfeiffer            10:17.22   10:33.26  
       27.61    57.08  1:27.96  1:59.27  2:30.24  3:01.22  3:32.70  4:04.43
     4:36.32  5:08.59  5:40.74  6:12.93  6:45.33  7:18.13  7:50.99  8:23.32
     8:55.16  9:27.90 10:00.90 10:33.26                                    
  3 Mannon, Nick P            19 Pfeiffer                  NT   11:57.77  
       30.55  1:04.27  1:39.97  2:16.74  2:53.36  3:29.65  4:06.59  4:44.62
     5:22.10  5:59.34  6:35.27  7:10.52  7:47.01  8:23.33  8:59.92  9:37.34
    10:13.83 10:49.15 11:24.06 11:57.77                                    
  4 King, Patrick             19 Pfeiffer            12:21.26   12:43.71  
       35.66  1:15.88  1:55.63  2:33.74  3:12.07  3:50.21  4:28.36  5:07.42
     5:46.11  6:24.84  7:03.41  7:41.96  8:18.71  8:57.37  9:34.81 10:13.33
    10:51.32 11:28.71 12:07.51 12:43.71                                    
 
Event 5  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Watts, Leah Catherine C   18 LRU-NC               1:56.97    1:57.64  
       27.23    56.79  1:26.78  1:57.64                                    
  2 Gluhosky, Rhiannon C      20 Converse-SC          1:53.56    2:01.96  
       27.96    58.04  1:29.69  2:01.96                                    
  3 Spasova, Daliya S         19 Pfeiffer             2:02.59    2:04.01  
       28.74    59.46  1:31.23  2:04.01                                    
  4 Johnson, Ashley P         21 Converse-SC          1:56.28    2:07.71  
       29.11  1:01.09  1:33.83  2:07.71                                    
  5 Dionne, Morgan E          20 Pfeiffer             2:06.81    2:11.43  
       30.40  1:03.67  1:37.72  2:11.43                                    
  6 Field, Kendall M          18 LRU-NC                    NT    2:18.32  
       31.08  1:06.19  1:42.57  2:18.32                                    
 
Event 6  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Esch, Teddy R             22 LRU-NC               1:43.48    1:49.79  
       25.45    53.73  1:21.77  1:49.79                                    
  2 Sears, Nathan T           19 LRU-NC               1:49.32    1:51.77  
       26.12    54.45  1:23.36  1:51.77                                    
  3 Corley, Andrew A          20 Pfeiffer             1:48.74    1:53.17  
       26.38    54.56  1:23.89  1:53.17                                    
  4 Dilks, Michael A          18 Pfeiffer             1:50.55    1:53.84  
       26.42    54.92  1:24.32  1:53.84                                    
  5 Courtney, Shane W         20 LRU-NC               1:54.98    1:55.15  
       26.76    55.81  1:25.77  1:55.15                                    
  6 Brannam, Dustin           20 Pfeiffer             2:04.86    2:02.05  
       27.65    57.98  1:29.57  2:02.05                                    
 
Event 7  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gluhosky, Rhiannon C      20 Converse-SC          1:02.58    1:04.49  
       32.00  1:04.49                                                      
  2 Burgess, Jessica A        18 Pfeiffer             1:03.68    1:05.12  
       31.97  1:05.12                                                      
  3 Onoda, Yukina             22 Pfeiffer             1:02.25    1:05.55  
       32.35  1:05.55                                                      
  4 Robinson, Lacey E         20 LRU-NC               1:04.71    1:05.82  
       31.62  1:05.82                                                      
  5 Glenn, Gina M             21 LRU-NC               1:02.17    1:06.34  
       32.41  1:06.34                                                      
  6 Jones, Jeni R             18 Converse-SC          1:06.54    1:06.35  
       31.77  1:06.35                                                      
 
Event 8  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Insley, Nick S            18 Pfeiffer               54.20      54.80  
       26.44    54.80                                                      
  2 Tilque, Chris P           19 LRU-NC                 53.28      57.30  
       27.39    57.30                                                      
  3 Gibson, Nicholas A        18 LRU-NC                 57.77      58.83  
       28.61    58.83                                                      
  4 Evans, Luke J             18 Pfeiffer               59.19    1:01.33  
       29.78  1:01.33                                                      
  5 King, Patrick             19 Pfeiffer             1:09.56    1:10.26  
       34.50  1:10.26                                                      
 
Event 9  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Russell, Jenni L          21 Converse-SC          1:06.80    1:11.13  
       33.97  1:11.13                                                      
  2 Borum, Stephanie M        18 Converse-SC          1:13.39    1:13.85  
       35.10  1:13.85                                                      
  3 Carter, Haley             21 Pfeiffer             1:09.35    1:14.26  
       34.66  1:14.26                                                      
  4 Mills, Caroline E         21 LRU-NC               1:13.88    1:17.36  
       35.62  1:17.36                                                      
  5 Baitsholts, Tara N        19 LRU-NC               1:10.88    1:21.83  
       37.74  1:21.83                                                      
  6 Roberts, Melissa K        20 Pfeiffer             1:16.86    1:21.94  
       38.94  1:21.94                                                      
 
Event 10  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hites, Kyle V             20 LRU-NC                 59.75    1:01.30  
       28.87  1:01.30                                                      
  2 Burns, Matt J             19 Pfeiffer               59.51    1:02.08  
       29.31  1:02.08                                                      
  3 Shaw, Cody N              19 LRU-NC               1:02.89    1:05.15  
       30.21  1:05.15                                                      
  4 Courtney, Shane W         20 LRU-NC               1:03.38    1:08.84  
       32.45  1:08.84                                                      
  5 Snipes, Marquise D        18 Pfeiffer             1:07.20    1:09.01  
       31.15  1:09.01                                                      
 
Event 11  Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Galichenko, Ekaterina     17 Pfeiffer             2:16.52    2:13.89  
       29.96  1:03.95  1:38.23  2:13.89                                    
  2 Bradley, Christl M        20 Converse-SC          2:12.52    2:24.40  
       32.32  1:09.03  1:46.75  2:24.40                                    
  3 Maness, Samantha L        21 Pfeiffer             2:28.17    2:26.22  
       32.41  1:09.48  1:47.51  2:26.22                                    
  4 Beatty, Michaela E        18 LRU-NC               2:20.83    2:28.33  
       32.10  1:08.35  1:47.67  2:28.33                                    
  5 Pope, Jesse R             20 Converse-SC          2:29.80    2:30.11  
       31.54  1:09.26  1:49.31  2:30.11                                    
 
Event 12  Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Esch, Teddy R             22 LRU-NC               1:58.27    2:03.82  
       27.23    58.85  1:31.49  2:03.82                                    
  2 Smith, Grant W            18 Pfeiffer                  NT    2:05.94  
       27.63    59.81  1:33.08  2:05.94                                    
  3 Armentrout, Robert G      18 LRU-NC               2:08.79    2:05.95  
       27.37    58.87  1:32.20  2:05.95                                    
  4 Corley, Andrew A          20 Pfeiffer             1:57.91    2:05.99  
       28.41  1:00.28  1:32.94  2:05.99                                    
  5 Courtney, Niall P         20 LRU-NC                    NT    2:13.83  
       28.03  1:00.90  1:35.48  2:13.83                                    
  6 Smith, Zachary            19 Pfeiffer             2:33.26    2:33.73  
       30.71  1:08.03  1:49.44  2:33.73                                    
 
Event 13  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mason, Jess J             20 Converse-SC            24.95      26.10  
  2 Geringer, Shantel L       19 Converse-SC            25.69      26.61  
  3 Rudolph, Mary N           21 Pfeiffer               25.88      26.84  
  4 Garrett, Sam F            17 LRU-NC                 26.88      27.16  
  5 Carter, Haley             21 Pfeiffer               25.49      27.58  
  6 Field, Kendall M          18 LRU-NC                 30.04      29.38  
 
Event 14  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moreno, George A          21 Pfeiffer               21.55      22.36  
  2 Tilque, Chris P           19 LRU-NC                 21.97      22.91  
  3 Steljes, Robert E         18 LRU-NC                 23.15      23.28  
  4 Franz, Mark A             21 Pfeiffer               22.43      23.52  
  5 Hofrichter, Jonathan J    18 LRU-NC                    NT      23.92  
  6 Brannam, Dustin           20 Pfeiffer               23.18      24.65  
 
Event 15  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Watts, Leah Catherine C   18 LRU-NC                 54.35      55.16  
       26.66    55.16                                                      
  2 Johnson, Ashley P         21 Converse-SC               NT      58.45  
       28.08    58.45                                                      
  3 Geringer, Shantel L       19 Converse-SC            54.80      58.70  
       28.66    58.70                                                      
  4 Onoda, Yukina             22 Pfeiffer             1:00.77    1:00.08  
       29.17  1:00.08                                                      
  5 Garrett, Sam F            17 LRU-NC                 58.56    1:00.52  
       28.87  1:00.52                                                      
  6 Carter, Haley             21 Pfeiffer               56.63    1:00.94  
       29.46  1:00.94                                                      
 -- Miller, Vicky             19 Pfeiffer               59.37   X1:00.50  
       28.59  1:00.50                                                      
 -- Eurillo, Kimberly         19 Pfeiffer             1:00.77   X1:01.15  
       29.73  1:01.15                                                      
 -- Fleck, Tiffany L          20 Converse-SC            57.98   X1:03.12  
       30.43  1:03.12                                                      
 -- Reno, Janessa K           18 Converse-SC          1:05.40   X1:06.53  
       32.12  1:06.53                                                      
 -- Roberts, Melissa K        20 Pfeiffer             1:03.90   X1:06.67  
       32.35  1:06.67                                                      
 -- Nants, Stephanie          19 Pfeiffer             1:05.94   X1:07.43  
       32.88  1:07.43                                                      
 -- DeFusco, Vera M           20 Pfeiffer             1:06.84   X1:08.80  
       32.41  1:08.80                                                      
 -- Quaranto, Brittney M      20 Pfeiffer             1:02.86   X1:11.15  
       32.99  1:11.15                                                      
 -- Smith, Anslee E           18 Pfeiffer             1:11.11   X1:11.43  
       34.70  1:11.43                                                      
 -- Luthi, Maggie J           19 Converse-SC          1:18.57   X1:17.53  
       37.81  1:17.53                                                      
 
Event 16  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moreno, George A          21 Pfeiffer               48.22      50.26  
       24.31    50.26                                                      
  2 Steljes, Robert E         18 LRU-NC                 49.88      50.44  
       24.23    50.44                                                      
  3 Tilque, Chris P           19 LRU-NC                 47.64      50.79  
       24.67    50.79                                                      
  4 Sears, Nathan T           19 LRU-NC                 50.02      51.02  
       24.76    51.02                                                      
  5 Franz, Mark A             21 Pfeiffer               48.95      51.07  
       25.14    51.07                                                      
  6 Snipes, Marquise D        18 Pfeiffer               53.61      57.39  
       26.38    57.39                                                      
 
Event 17  Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mason, Jess J             20 Converse-SC          2:15.00    2:16.43  
       32.83  1:07.73  1:42.80  2:16.43                                    
  2 Onoda, Yukina             22 Pfeiffer             2:12.85    2:17.49  
       33.12  1:07.53  1:42.53  2:17.49                                    
  3 Robinson, Lacey E         20 LRU-NC               2:26.20    2:22.30  
       32.99  1:09.07  1:45.80  2:22.30                                    
  4 Burgess, Jessica A        18 Pfeiffer             2:20.54    2:22.40  
       33.42  1:09.74  1:46.46  2:22.40                                    
  5 Glenn, Gina M             21 LRU-NC               2:14.49    2:25.53  
       34.78  1:11.45  1:48.59  2:25.53                                    
  6 Wright, Elizabeth K       20 Converse-SC          2:17.20    2:27.39  
       34.74  1:11.01  1:49.17  2:27.39                                    
 -- Bradley, Christl M        20 Converse-SC          2:29.05   X2:28.65  
       35.75  1:12.87  1:51.19  2:28.65                                    
 -- Huffman, Jessica D        20 Converse-SC          2:33.99   X2:38.55  
       37.84  1:17.86  1:58.49  2:38.55                                    
 
Event 18  Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Insley, Nick S            18 Pfeiffer             2:00.95    2:02.00  
       27.50    57.34  1:29.29  2:02.00                                    
  2 Gibson, Nicholas A        18 LRU-NC               1:59.13    2:04.75  
       29.07    59.27  1:31.92  2:04.75                                    
  3 Armentrout, Robert G      18 LRU-NC                    NT    2:06.74  
       29.64  1:01.82  1:34.62  2:06.74                                    
  4 Evans, Luke J             18 Pfeiffer             2:14.47    2:11.37  
       31.62  1:05.00  1:39.26  2:11.37                                    
  5 Courtney, Niall P         20 LRU-NC               2:16.19    2:12.12  
       32.07  1:06.65  1:40.10  2:12.12                                    
  6 Mannon, Nick P            19 Pfeiffer                  NT    2:25.42  
       32.98  1:09.11  1:47.58  2:25.42                                    
 
Event 19  Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Russell, Jenni L          21 Converse-SC          2:21.05    2:33.86  
       34.49  1:12.94  1:52.96  2:33.86                                    
  2 Borum, Stephanie M        18 Converse-SC          2:41.37    2:41.54  
       36.26  1:16.35  1:58.55  2:41.54                                    
  3 Rudolph, Mary N           21 Pfeiffer                  NT    2:42.50  
       36.45  1:17.46  1:59.52  2:42.50                                    
  4 Maness, Samantha L        21 Pfeiffer                  NT    2:43.69  
       37.75  1:19.32  2:01.11  2:43.69                                    
  5 Mills, Caroline E         21 LRU-NC               2:40.81    2:48.28  
       36.72  1:18.35  2:02.27  2:48.28                                    
  6 Baitsholts, Tara N        19 LRU-NC               2:33.53    2:57.48  
       38.65  1:23.04  2:09.94  2:57.48                                    
 
Event 20  Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hites, Kyle V             20 LRU-NC               2:06.81    2:14.75  
       29.95  1:03.80  1:39.02  2:14.75                                    
  2 Shaw, Cody N              19 LRU-NC               2:13.51    2:20.94  
       32.28  1:07.79  1:44.25  2:20.94                                    
  3 Burns, Matt J             19 Pfeiffer             2:11.98    2:23.81  
       32.69  1:08.51  1:45.85  2:23.81                                    
  4 Courtney, Shane W         20 LRU-NC               2:24.09    2:29.74  
       33.36  1:10.84  1:50.15  2:29.74                                    
  5 Snipes, Marquise D        18 Pfeiffer             2:36.57    2:47.57  
       36.57  1:19.00  2:02.82  2:47.57                                    
 
Event 21  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Finkernagel, Hannah A     18 Pfeiffer             5:20.49    5:23.31  
       29.64  1:00.68  1:33.07  2:05.75  2:38.79  3:11.65  3:45.03  4:18.68
     4:51.40  5:23.31                                                      
  2 McRea, Abigail R          18 LRU-NC               5:25.62    5:31.73  
       29.31  1:00.99  1:33.18  2:06.49  2:40.70  3:15.24  3:49.65  4:23.57
     4:58.34  5:31.73                                                      
  3 Jones, Maegan M           19 LRU-NC               5:25.38    5:44.26  
       30.75  1:04.59  1:39.09  2:13.83  2:48.98  3:24.31  3:59.53  4:35.03
     5:10.29  5:44.26                                                      
  4 Dionne, Morgan E          20 Pfeiffer             5:37.97    5:46.08  
       31.47  1:05.82  1:40.83  2:16.01  2:51.09  3:26.26  4:01.58  4:37.03
     5:12.47  5:46.08                                                      
  5 Geringer, Shantel L       19 Converse-SC               NT    5:46.47  
       31.85  1:06.65  1:41.58  2:17.16  2:52.43  3:29.14  4:06.14  4:40.65
     5:14.91  5:46.47                                                      
  6 Wright, Elizabeth K       20 Converse-SC          5:35.14    6:11.35  
       31.89  1:07.68  1:45.37  2:21.99  2:59.49  3:37.68  4:16.54  4:54.97
     5:33.51  6:11.35                                                      
 
Event 22  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hofrichter, Jonathan J    18 LRU-NC               4:48.01    4:51.35  
       25.44    53.33  1:22.31  1:51.88  2:21.89  2:51.82  3:22.18  3:52.13
     4:21.90  4:51.35                                                      
  2 Sears, Nathan T           19 LRU-NC               5:01.39    5:03.94  
       27.13    56.92  1:27.31  1:58.28  2:28.85  2:59.83  3:30.96  4:02.03
     4:33.31  5:03.94                                                      
  3 Dilks, Michael A          18 Pfeiffer             5:06.36    5:13.18  
       27.73    57.96  1:29.08  2:00.92  2:33.19  3:05.55  3:37.97  4:10.24
     4:41.73  5:13.18                                                      
  4 Mannon, Nick P            19 Pfeiffer             5:16.00    5:47.61  
       29.64  1:02.85  1:37.93  2:12.92  2:48.65  3:24.80  4:00.93  4:36.11
     5:12.86  5:47.61                                                      
  5 King, Patrick             19 Pfeiffer             6:01.89    6:14.73  
       34.35  1:13.24  1:51.62  2:30.21  3:08.24  3:47.37  4:25.60  5:03.81
     5:40.35  6:14.73                                                      
 
Event 23  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spasova, Daliya S         19 Pfeiffer             1:01.84    1:01.51  
       28.79  1:01.51                                                      
  2 Pope, Jesse R             20 Converse-SC          1:01.59    1:04.67  
       29.81  1:04.67                                                      
  3 Beatty, Michaela E        18 LRU-NC               1:02.79    1:05.41  
       30.85  1:05.41                                                      
  4 Jones, Jeni R             18 Converse-SC          1:05.67    1:06.22  
       31.29  1:06.22                                                      
  5 Mills, Caroline E         21 LRU-NC               1:01.75    1:06.60  
       30.54  1:06.60                                                      
  6 Miller, Vicky             19 Pfeiffer             1:09.45    1:15.91  
       34.47  1:15.91                                                      
 -- Borum, Stephanie M        18 Converse-SC          1:08.30   X1:06.15  
       31.17  1:06.15                                                      
 -- Johnson, Meghan P         18 Converse-SC          1:06.91   X1:06.61  
       31.82  1:06.61                                                      
 
Event 24  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Corley, Andrew A          20 Pfeiffer               51.48      55.23  
       26.06    55.23                                                      
  2 Courtney, Niall P         20 LRU-NC                 54.58      55.85  
       26.20    55.85                                                      
  3 Esch, Teddy R             22 LRU-NC                 55.09      56.68  
       26.31    56.68                                                      
  4 Armentrout, Robert G      18 LRU-NC                 57.08      59.16  
       27.19    59.16                                                      
  5 Evans, Luke J             18 Pfeiffer             1:01.58      59.64  
       27.75    59.64                                                      
  6 Smith, Zachary            19 Pfeiffer             1:03.51    1:03.12  
       28.79  1:03.12                                                      
 
Event 25  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Watts, Leah Catherine C   18 LRU-NC               2:12.00    2:12.47  
       29.37  1:03.81  1:42.50  2:12.47                                    
  2 Galichenko, Ekaterina     17 Pfeiffer             2:15.15    2:13.39  
       29.12  1:02.53  1:42.40  2:13.39                                    
  3 Gluhosky, Rhiannon C      20 Converse-SC          2:05.72    2:18.65  
       30.00  1:04.88  1:45.63  2:18.65                                    
  4 Johnson, Ashley P         21 Converse-SC          2:17.86    2:22.73  
       31.59  1:06.97  1:49.14  2:22.73                                    
  5 Burgess, Jessica A        18 Pfeiffer             2:24.59    2:32.62  
       33.54  1:11.67  1:58.11  2:32.62                                    
  6 Baitsholts, Tara N        19 LRU-NC               2:17.08    2:38.13  
       33.82  1:13.95  1:59.70  2:38.13                                    
 -- Johnson, Meghan P         18 Converse-SC          2:29.08   X2:28.13  
       31.18  1:08.54  1:53.31  2:28.13                                    
 
Event 26  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hites, Kyle V             20 LRU-NC               1:56.56    2:01.50  
       27.07    59.61  1:32.95  2:01.50                                    
  2 Gibson, Nicholas A        18 LRU-NC               2:02.51    2:04.33  
       27.17    58.38  1:35.81  2:04.33                                    
  3 Smith, Grant W            18 Pfeiffer                  NT    2:06.15  
       27.12  1:00.90  1:37.02  2:06.15                                    
  4 Shaw, Cody N              19 LRU-NC               2:01.65    2:06.47  
       27.85  1:00.38  1:36.83  2:06.47                                    
  5 Franz, Mark A             21 Pfeiffer             2:04.62    2:10.37  
       26.99  1:01.09  1:40.13  2:10.37                                    
  6 Dilks, Michael A          18 Pfeiffer             2:07.76    2:13.26  
       28.76  1:04.36  1:42.60  2:13.26                                    
 
Event 27  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pfeiffer University  'A'                          3:41.93    3:45.82  
     1) Rudolph, Mary N 21              2) Spasova, Daliya S 19           
     3) Galichenko, Ekaterina 17        4) Finkernagel, Hannah A 18       
       27.94    57.96  1:24.80  1:54.18  2:20.79  2:50.50  3:17.27  3:45.82
  2 Converse College-SC  'A'                          3:41.82    3:45.90  
     1) Geringer, Shantel L 19          2) Johnson, Ashley P 21           
     3) Mason, Jess J 20                4) Pope, Jesse R 20               
       28.05    58.22  1:25.31  1:55.00  2:21.76  2:51.17  3:17.14  3:45.90
  3 Lenoir-Rhyne University-NC  'A'                   3:53.46    3:57.28  
     1) McRea, Abigail R 18             2) Jones, Maegan M 19             
     3) Glenn, Gina M 21                4) Beatty, Michaela E 18          
       28.32    58.58  1:26.89  1:58.14  2:26.79  2:58.24  3:26.53  3:57.28
  4 Pfeiffer University  'B'                               NT    4:09.74  
     1) Dionne, Morgan E 20             2) Onoda, Yukina 22               
     3) Miller, Vicky 19                4) Maness, Samantha L 21          
       29.88  1:02.33  1:31.29  2:02.47  2:31.35  3:03.83  3:34.81  4:09.74
  5 Converse College-SC  'B'                          3:55.09    4:13.97  
     1) Jones, Jeni R 18                2) Fleck, Tiffany L 20            
     3) Huffman, Jessica D 20           4) Johnson, Hillary M 20          
       28.91  1:00.95  1:15.40  1:30.69  2:03.55  2:20.23  2:35.18  4:13.97
 
Event 28  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pfeiffer University  'A'                          3:17.29    3:21.56  
     1) Insley, Nick S 18               2) Franz, Mark A 21               
     3) Smith, Grant W 18               4) Moreno, George A 21            
       24.02    50.84  1:14.56  1:40.91  2:05.35  2:31.69  2:55.52  3:21.56
  2 Lenoir-Rhyne University-NC  'A'                   3:19.21    3:22.33  
     1) Esch, Teddy R 22                2) Steljes, Robert E 18           
     3) Sears, Nathan T 19              4) Hofrichter, Jonathan J 18      
       24.20    49.79  1:14.38  1:41.21  2:05.51  2:31.88  2:55.98  3:22.33
  3 Pfeiffer University  'B'                               NT    3:48.72  
     1) Brannam, Dustin 20              2) Burns, Matt J 19               
     3) Smith, Zachary 19               4) Mannon, Nick P 19              
       26.15    54.56  1:21.80  1:54.22  2:21.05  2:51.57  3:17.66  3:48.72